Przemysł spożywczy

Pozostałe surowce

Płatki karmelowe

Proces podgrzewania cukru prowadzi do powstania karmelu, który następnie jest kruszony i selekcjonowany na frakcje.

Płatki karmelowe aplikujemy do cukierków, czekolad, kremów, lodów, deserów mlecznych, ciastek, muffinek.

Krzemionki

Firma Bart jest oficjalnym dystrybutorem krzemionek Flo-Gard™ (dwutlenek krzemu, wytrącona krzemionka amorficzna) firmy PPG dedykowanych do aplikacji sypkich jako środki anty-zbrylające i poprawiające sypkość mieszanek przyprawowych oraz pozostałych spożywczych produktów sypkich.
Właściwości krzemionki antyzrbylającej Flo-Gard:
• zapobiega zbrylaniu
• poprawia sypkość produktu
• przyspiesza proces pakowania (oszczędność kosztów)
• dozowanie: 0,5-2 %

W ofercie mamy również krzemionki dedykowane jako nośnik dla substancji płynnych przy produkcji mieszanek sypkich absorbujące ciecze (olejki eteryczne, witaminy, oleje, komponenty wodne, barwniki) o zdolności chłonięcia/ ładowania do ponad 70%, dzięki czemu sproszkowane płynne składniki mogą być dodawane do pozostałych składników sypkich np. minerałów, a cała mieszanka zachowuje jednolity charakter i nie zbryla się.
Firma PPG Silica jest jednym z pionierów jeśli chodzi o producentów wytrącanej krzemionki, działa
w tej branży od 1930 roku. Jest liderem na rynku przemysłowym – produkuje różnej jakości krzemionkę dla przemysłu spożywczego, paszowego, chemii przemysłowej, produkcji opon, gum przemysłowych, akumulatorów, powłok i klejów. Firma PPG posiada certyfikat FSSC 22000 dla zakładów w USA
i w Europie. Ponadto wszystkie produkty posiadają certyfikat Kosher / Halal oraz są wyprodukowane zgodnie z normami ISO 9001.
W trosce o naszych klientów wyposażyliśmy się również w zestaw badawczy przepływowych zlewek stożkowych (Conically shaped flow beakers) o różnej średnicy i w wyniku testów na bazie Państwa próbki produktu (mieszanki sypkiej) możemy dobrać odpowiedni rodzaj krzemionki, aby jak najlepiej poprawić sypkość i przyspieszyć proces pakowania oraz zapobiec zbrylaniu produktu. Jest to bezpłatny serwis technologiczny oferowany w pakiecie wraz z krzemionkami Flo-Gard, gdzie również możemy się wesprzeć pomocą laboratorium PPG w Holandii i USA.

Środki odpieniające

W swojej ofercie posiadamy również bardzo wydajne środki odpieniające na bazie emulsji silikonowych jakości spożywczej stosowane do gaszenia piany w procesach mycia produktów spożywczych, bezpośrednio podczas trwania procesu produkcyjnego jak i odpienianiu ścieków przemysłowych. Bardzo wydajne jeśli chodzi o niwelowanie zatorów spowodowanych nagromadzeniem piany– dozowanie wynosi od 10 do 50 mg/kg. Produkt może być użyty bezpośrednio na spienione medium lub dodawany za pomocą pompki dozującej. Ponad to oferowane środki nie są dodatkiem / składnikiem żywności, tylko substancją pomocniczą używaną podczas procesu produkcji żywności, tak więc nie ma obowiązku deklarowania użytego środka na etykiecie produktu gotowego.

Surowce winiarskie

Beta-glukan owsiany

© 2020 BART | Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt www: 84.pl
magnifiercrossmenuchevron-downcross-circle